Animacje halloweenowe

Animacje Halloweenowe - Danimatoring.pl zdjęcie nr 1

Halloween to zwyczaj obchodzony w wielu krajach 31 października. Najbardziej popularny jest w krajach anglojęzycznych, ale w Polsce również przyjął się całkiem dobrze. Motywami przewodnimi tego dnia są postaci i zjawiska wywołujące strach, jak na przykład duchy, czarownice, zombie, wampiry czy szkielety. Główne tradycje halloweenowe to przebieranie się w kostiumy, dekorowanie domów i odwiedzanie sąsiadów z nadzieją na otrzymanie słodyczy. Popularnym zwyczajem jest również organizacja przyjęcia halloweenowego z wieloma zabawami i konkursami.

Przyjęcie kostiumowe

Nieodłącznym elementem Halloween są kostiumy przedstawiające postaci ze świata fantasy. Świetną okazją, żeby się nimi pochwalić i obejrzeć inne kostiumy jest przyjęcie halloweenowe. Warto również wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie. Dzięki odpowiednio dobranej muzyce, scenografii lub zabawom, można wczuć się w klimat Halloween i świetnie spędzić czas z kolegami. Animatorzy, którzy prowadzą takie przyjęcia dla dzieci, również są ciekawie przebrani i oferują mnóstwo fantastycznych zabaw. Jedną z nich z pewnością będzie rozbijanie piniaty w kształcie dyni lub ducha. Ze środka oczywiście wypadną cukierki, które można od razu włożyć do swojego koszyczka z łakociami. Halloween jest również idealną okazją do malowania twarzy i naklejania tatuaży.

Warsztaty dekoracji halloweenowych

Animatorzy zabaw oferują również warsztaty tworzenia dekoracji halloweenowych. Dysponują wieloma materiałami plastycznymi i pomysłami na ciekawe dekoracje. Można u nich stworzyć plazmę niczym z filmu “Pogromcy duchów”, wykonać mroczny lampion, zrobić własnego pająka lub ozdobić dynię w niepowtarzalny sposób. Oczywiście wspierają oni również wszystkie samodzielne pomysły dzieci i pomagają w wykonaniu arcydzieła. Nie można również zapomnieć o koszyczku na halloweenowe słodkości. Własnoręczne wykonanie i ozdobienie sprawi, że będzie on spersonalizowany i przyniesie jeszcze więcej radości. Animatorzy z pewnością wrzucą do niego pierwsze smakołyki. Dobrym pomysłem jest również wykonanie dodatków do kostiumów na Halloween, na przykład różdżki, kapelusza lub maski.

Animacje na halloween z nutką dreszczyku

Animatorzy zabaw dla dzieci często oferują rozmaite scenariusze przyjęć urodzinowych i okolicznościowych. Nie inaczej jest w przypadku Halloween. Sala zabaw wypełniona będzie halloweenową scenografią, przedstawiającą główne motywy, takie jak pajęczyna, pająki czy świecące dynie. Przygotowane zabawy i zadania również będą nawiązywać do tematyki Halloween i stworzą niepowtarzalny klimat tajemniczości. Najpopularniejsze z nich to łowienie zębami jabłek z wody, owijanie się papierem tworząc mumię oraz poszukiwanie skarbu. Na dzieci będzie czekać wiele zagadek, spotkanie z czarownicą lub duchem, ale wszystko z pewnością zakończy się happy endem. Dla dodania otuchy najmłodszym uczestnikom, animatorzy zapraszają również rodziców. Takie wyjątkowe animacje z pewnością im również przypadną do gustu i będą mogli pobawić się wspólnie z dziećmi.