Animacje na komunie – dlaczego warto zatrudnić animatora dla dzieci?

komunia święta animacje poznań

Pierwsza Komunia Święta to jedno z bardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu dziecka. Jest to bez wątpienia wydarzenie duchowe, ale również rodzinne. Cała rodzina gromadzi się wokół i wszystkie oczy skupione są na jednym dziecku. To od rodziców zależy czy ten dzień będzie dla niego stresujący czy wręcz przeciwnie pełen radości i niezapomnianych wspomnień. Niektórzy pamiętają własne przyjęcie komunijne jako zjazd cioć i wujków, którzy zanudzali przy stole. Jednak wcale nie musi i nie powinno tak być.

Przyjęcie domowe czy w sali restauracyjnej

Dawniej przyjęcia komunijne organizowało się w zaciszu domowym. Niestety warunki lokalowe często ograniczały ilość gości i trzeba było decydować się na kameralne uroczystości w gronie najbliższej rodziny. Aktualnie rodzice chętnie decydują się na wyprawienie przyjęcia w sali restauracyjnej. Dzięki temu można zaprosić większą liczbę gości oraz ogranicza to gotowanie i sprzątanie we własnym domu, co niewątpliwie jest dużą zaletą. Większe lokum pozwala również na zapewnienie dodatkowych atrakcji dla gości i dzieci. Nie musi to być tylko obiad i rozmowy przy stole. Niestety dawniej dzieci były poniekąd skazane na takie obchodzenie Komunii i nie były z tego faktu zadowolone. Na szczęście obecnie rodzice coraz częściej pragną uatrakcyjnić uroczystość swojego dziecka.

Dzieci na przyjęciu

Przyjęcie komunijne skupia się na dziecku, które otrzymało sakrament i to właśnie dla niego jest wyprawiane. Atrakcje również powinny być dostosowane do jego potrzeb i zainteresowań, tak aby był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń. Na uroczystościach rodzinnych często pojawia się sporo dzieci, które lubią spędzać czas zupełnie inaczej niż dorośli. Zazwyczaj biegają wokół stołu zaczepiając wszystkich lub trzeba oddelegować jedną z dorosłych osób do opieki nad nimi. Aby uniknąć takich sytuacji i w pełni cieszyć się rodzinnym świętem, idealnym rozwiązaniem będzie zatrudnienie animatora czasu wolnego, który zaopiekuje się dziećmi i przeprowadzi dla nich ciekawe zabawy. Dzieci na pewno będą zachwycone, a w tym czasie dorośli będą mogli spokojnie porozmawiać przy stole i spędzić ze sobą czas.

Animacje na przyjęciu komunijnym

Animatorzy czasu wolnego posiadają w swojej ofercie wiele ciekawych animacji przeznaczonych na przyjęcia komunijne w domu lub sali restauracyjnej. Zabawy są bardzo zróżnicowane, aby można było je dostosować do potrzeb dzieci w każdym wieku. Mogą to być uniwersalne zabawy lub animacje tematyczne dostosowane do zainteresowań dziecka komunijnego. W ofercie często występują pokazy iluzjonisty, laboratorium doświadczalne, piniaty, malowanie twarzy, odwiedziny bohaterów z bajek, rozmaite warsztaty i wiele innych. Animacje są przygotowywane na indywidualne zamówienie klienta. Po uzgodnieniu kilku kwestii, animator podpowie, które zabawy i atrakcje sprawdzą się najlepiej. Dzięki współpracy z profesjonalistami mamy pewność, że dzieci będą bezpieczne i będą świetnie się bawić, a możemy spokojnie cieszyć się towarzystwem reszty rodziny.