Filmy animowane inspirujące do zabawy

Filmy Animowane Inspirujące Do Zabawy zdjęcie nr 1

Dzieci budują swoje zabawy na podstawie obserwacji świata. Ich tematem są najczęściej sytuacje zaczerpnięte z życia codziennego, ale często pojawiają się również motywy bajkowe. Animacje są niezwykle lubiane przez dzieci, ponieważ są bardziej barwne i dynamiczne od rzeczywistości realnej. Posiadają elementy magii, fantastyki, jaskrawych bohaterów oraz zrozumiałe wydarzenia. W prawdziwym życiu często pojawia się rutyna i pomysły do zabawy zaczynają się wyczerpywać. Dzieci oczywiście zawsze znajdą sposób, aby zmodyfikować zabawę lub na jej podstawie stworzyć nową. Bajki jednak są szybki źródłem wielu inspiracji.

Popularne filmy animowane dla dzieci

Najmłodsze dzieci, niezmiennie od wielu lat, uwielbiają “Psi patrol” oraz “Świnkę Peppę”. Jeśli jednak nie znamy tych produkcji, to z pewnością każdy z nas oglądał na ekranie Myszkę Miki i jego przyjaciół: Myszkę Minnie, Kaczora Donalda czy Goofiego. Kolejną animacją dla dzieci godną polecenia jest film “Jak ukraść księżyc”. Występują w niej, kultowe już, Minionki. Chłopcy często oglądają filmy z serii Lego, a dziewczynki pokochały “Krainę Lodu”. Jeśli jednak chcemy postawić na filmy dla całej rodziny, warto obejrzeć wspólnie: “Shreka”, “Asteriksa i Obeliksa”, “W głowie się nie mieści”, “Gdzie jest Nemo?”, “Epokę Lodowcową” czy “Kung-fu Pandę”.

Zabawy nawiązujące do bajek

Popularność danych filmów wiąże się z tym, że w sklepach możemy znaleźć wiele licencjonowanych gadżetów i zabawek, produkowanych na ich podstawie. Oprócz tego możemy znaleźć wiele gier planszowych i karcianych o bajkowej tematyce. Jeśli nie mamy pomysłów na zabawy, warto z nich skorzystać. Jednak bardziej wartościowe z pewnością będą wspólne zabawy tworzone na podstawie bajki. Można wykonać stroje i rekwizyty nawiązujące do animacji oraz poddać się rozrywce występującej w bajce. Jeśli oglądaliśmy film “Sing”, można urządzić konkurs piosenki. Psi Patrol może uratować kogoś z opresji, a Minionki z pewnością potrafią skonstruować tajną broń. Po obejrzeniu przygód rybki Nemo, warto postawić na wykonanie własnego akwarium z papieru lub wykonać wodny eksperyment. W wymyślaniu pomysłów ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Ulubione postaci z bajek na sali zabaw

Jeśli budowanie zabaw od podstaw wydaje nam się trudnym zadaniem, warto skorzystać z usługi profesjonalistów. Animatorzy zabaw dla dzieci to bardzo kreatywne i elastyczne osoby. Potrafią dostosować swoją ofertę do aktualnie panujących trendów. W swoim wyposażeniu posiadają również kostiumy. Przebierają się w nie podczas specjalnych wydarzeń, ale wielu z nich prowadzi również usługi wypożyczania strojów. Dużą popularnością cieszą się również piniaty nawiązujące wyglądem do ulubionych bajek oraz scenariusze urodzin ułożone tak, aby poczuć się jak wewnątrz filmu animowanego.