Jak zorganizować niezapomniany Dzień Dziecka?

Jak Zorganizować Niezapomniany Dzień Dziecka? - Danimatoring.pl zdjęcie nr 1

1 czerwca niezmiennie kojarzy nam się tylko z jednym arcy ważnym wydarzeniem — Dniem Dziecka. Z tej okazji zarówno szkoły dla uczniów, jak i rodzice dla swoich pociech organizują czas, który upłynąć powinien w przyjemnej atmosferze i na wspólnej zabawie. W zależności od wieku dzieci uczestniczących w wydarzeniu można zaplanować różnego rodzaju atrakcje, a pomóc w tym mogą animatorzy czasu wolnego. W tym wpisie podpowiemy, w jaki sposób można szybko i skutecznie zorganizować Dzień Dziecka tak, aby jego uczestnicy (zarówno dzieci, jak i dorośli) zapamiętali go na bardzo długo. 

Dzień Dziecka z animatorami czasu wolnego

Dzień Dziecka jest jednym z ważniejszych dni w życiu naszych pociech, dlatego rodzicom oraz dyrekcjom szkół, przedszkoli i żłobków powinno zależeć na tym, aby był on wyjątkowy w całej swojej okazałości. Nie mamy tu na myśli wyłączenie wręczenia prezentu, który prędzej czy później i tak wyląduje w kącie, ale przede wszystkim wspólnie spędzonego czasu na zabawie, poznawaniu i odkrywaniu nowych umiejętności, ale przede wszystkim nawiązywaniu wspólnych relacji.

W tym celu warto skorzystać z profesjonalnych firm świadczących usługi z zakresu organizowania czasu wolnego dla najmłodszych. W ich ofercie znajdują się różnego rodzaju animacje dla dzieci, które mogą odbywać się zarówno na świeżym powietrzu, jak i na sali zabaw.

Jakie zabawy na Dzień Dziecka?

Poniżej przedstawimy kilka ciekawych pomysłów na zapewnienie atrakcji maluchom z okazji Dnia Dziecka, przy udziale animatorów zabaw dla dzieci.

Aktywne zabawy na świeżym powietrzu

W Polsce mamy to szczęście, że Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, kiedy to pogoda jest już na tyle przyjemna, że możemy bez obaw zorganizować przyjęcie w przydomowym ogródku. To, co z pewnością pierwsze przychodzi na myśl to gry terenowe — a dokładniej podchody, zabawa w chowanego, czy w ganianego. Ponadto ogród może również posłużyć jako miejsce ukrytego skarbu, które dzieci będą miały za zadanie odnaleźć. Choć wszystkie te zabawy z pewnością będą atrakcyjne dla maluchów, to jednak z całą pewnością nic nie może się równać frajdzie związanej z zamykaniem w ogromnej bańce mydlanej. Jest to absolutny hit wszystkich imprez organizowanych dla dzieci.

Zabawy w domu, lub na sali zabaw

Niestety pogoda zmienną bywa, dlatego zawsze trzeba mieć na uwadze, że z powodu deszczy cała impreza będzie musiała przenieść się do domu, lub na salę zabaw. Nic jednak straconego. Tutaj również animatorzy zabaw dla dzieci nie zawiodą. W takiej sytuacji można zorganizować zabawy dla dzieci z chustą, warsztaty kulinarne, chemiczne i warsztaty decoupage. Jeśli na imprezę organizowaną  z okazji Dnia Dziecka zaproszonych jest więcej dzieci, to z pewnością ciekawą atrakcją będzie zorganizowanie balu przebierańców. Dzieci mogą przebrać się za swoje ulubione postacie z bajek, co z pewnością wywoła u nich szeroki uśmiech na twarzy. A jak wiadomo, szczęście naszych dzieci jest najważniejsze.