Mikołajki dla dzieci – animator podpowiada na co zwrócić uwagę, żeby nie zawieść najmłodszych

Mikołajki Dla Dzieci - Animator Podpowiada Jak Się Przygotować zdjęcie nr 1

Mikołajki są jednym z ważniejszych świąt dla dzieci. Owiane odrobiną magii i tajemnicy, wywołują ekscytację i tworzą niezwykłą atmosferę, nie wspominając o otrzymywaniu prezentów. Z tak wyjątkowym świętem wiąże się wiele oczekiwań i nadziei. Każde dziecko marzy o tym, aby ten dzień był niezwykły i pełen emocji. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalnymi animatorami, którzy mają duże doświadczenie w organizowaniu imprez i rozmaitych atrakcji dziecięcych, również tych mikołajkowych.

Dzień świętego Mikołaja

Szósty grudnia przypada wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry, który ze względu na przypisane mu legendą uczynki, został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Prawie na całym świecie Mikołajki obchodzone są w sposób szczególny. Osoba wcielającą się w postać świętego Mikołaja rozdaje w nocy drobne upominki lub słodycze dla dzieci w przygotowanych przez nich miejscach. W Polsce przyjęło się kilka rozwiązań – podkłada się prezenty pod poduszkę, w buty pozostawione przy łóżku lub w dużą skarpetę. Jak zatem wygląda święty Mikołaj? Jak na biskupa przystało – jest starcem z dużą brodą, ubrany jest w biskupie szaty, nosi mitrę na głowie, a w ręku trzyma pastorał. W wielu regionach jego wizerunek miesza się z wizerunkiem Santa Claus’a stworzonego przez firmę Coca-Cola – starszy, gruby pan z dużą białą brodą, czerwoną czapką z białym pomponem i czerwonym strojem z białymi elementami.

Mikołajki Dla Dzieci - Animator Podpowiada Jak Się Przygotować zdjęcie nr 2

Święty Mikołaj – ulubiony bohater dziecięcych marzeń

Postać świętego Mikołaja, niezależnie jak jest przedstawiany w różnych regionach świata, zawsze pobudza u dzieci wyobraźnię, motywuje do dobrego zachowania i wywołuje wiele radości. Nie może go zabraknąć podczas obchodów Mikołajek. Świetnym rozwiązaniem jest spotkanie ze świętym Mikołajem w przedszkolu, galerii handlowej czy po prostu w zaciszu domowym. Aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie bez komplikacji i wpadek, warto zdecydować się na profesjonalnego animatora, który wciela się w postać Mikołaja zawodowo. Mamy wtedy pewność, że dziecko przeżyje niezapomniane i pełne radości chwile. Jeżeli wybieramy animatora-Mikołaja dla naszego dziecka, warto podejść do zadania odpowiedzialnie i na początku przeczytać dostępne w internecie opinie na temat danego animatora. Jeśli jest to osoba z doświadczeniem i pozytywnymi opiniami, możemy spokojnie powierzyć jej to ważne zadanie.

O czym dodatkowo pamiętać

Jeżeli chcemy, aby Mikołaj wręczył naszemu dziecku prezent, warto o tym wcześniej pomyśleć i porozmawiać z animatorem. Należy ustalić czy prezent jest w ofercie, czy mamy wpływ na to co to będzie, a może ma być on zapewniony przez nas. Warto również dopytać o dodatkową lub rozszerzoną ofertę, ponieważ często zdarza się, że takiemu Mikołajowi towarzyszą pomocnicy w postaci Śnieżynek, Elfów czy Reniferów. Te osoby przez cały czas dbają o świetną zabawę i bezpieczeństwo dzieci. Kiedy jedno z nich spędza czas z Mikołajem, reszta może bawić się razem z animatorami w rozmaite zorganizowane zabawy, warsztaty robienia ozdób świątecznych czy pierników, malowanie twarzy, skręcanie balonów i wiele innych, a temu wszystkiemu mogą towarzyszyć świąteczne słodycze i rozmaite łakocie. Tutaj również warto zapytać czy firma sama zapewnia słodycze czy to my jesteśmy odpowiedzialni za dostarczenie przysmaków.