Pomysły na zabawę dla dzieci w jesienne dni

Pomysły Na Zabawę Dla Dzieci W Jesienne Dni zdjęcie nr 1

Jesień jest piękną porą roku. Cała przyroda się dynamicznie zmienia, liście nabierają różnych kolorów, możemy zbierać kasztany i wybierać się na deszczowe spacery. Dla dzieci jest to wyjątkowy czas poznawania świata różnymi zmysłami. Jednak dorośli patrzą na jesień z nieco innej perspektywy. Dla wielu nie jest to ulubiona pora roku. Warto wtedy spojrzeć na świat oczami dziecka, aby dostrzec wiele inspiracji i okazji do świetnej zabawy. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na jesienne zabawy.

Zabawy w domowym zaciszu

Dzieci uwielbiają wszystkie zabawy angażujące myślenie i sprawność manualną. Świetnym pomysłem będą wszelkie plastyczne i techniczne zadania. Im więcej narzędzi i materiałów znajdzie się w domu, tym lepiej. Nie ograniczajmy się do zwykłej kartki A4. Świetną zabawą jest tworzenie dzieł wielkopowierzchniowych. Przydadzą się brystol, szary papier lub karton po AGD. Można malować farbami, rysować kredkami lub pisakami, a nawet tworzyć kolorowe wyklejanki. Aby jeszcze intensywniej ćwiczyć motorykę małą dziecka, zalecane jest tworzenie z plasteliny i wszystkie zabawy w kuchni, jak na przykład wyrabianie ciasta na pizzę. Można również stworzyć domowe instrumenty z butelek, tub po ręcznikach papierowych czy garnka i drewnianych łyżek. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się z pewnością wszystkie eksperymenty dla dzieci z wykorzystaniem wody czy kolorów. Aby nie zapominać o ruchu, warto zapoznać się z wieloma filmikami dostępnymi w sieci. Wielu animatorów, tancerzy i nauczycieli nagrywa choreografie do znanych piosenek. Można również spotkać gotowe zajęcia z rytmiki. Oczywiście świetnym rozwiązaniem będzie również wspólny taniec do ulubionej muzyki czy krótki trening sportowy.

Animacje na sali zabaw

Jeśli pomysły się wyczerpią lub po prostu nabierzemy ochoty na wyjście z domu, warto udać się na salę zabaw dla dzieci. Obecni są tam profesjonalni animatorzy czasu wolnego, którzy z pewnością zaciekawią nowymi pomysłami na zabawy oraz zaopiekują się pociechami, odciążając nieco rodziców. Oprócz tego, na sali znajduje się wiele konstrukcji do zabawy dla dzieci, które nie zmieściłyby się w żadnym domu. Zabawy w innym środowisku są dla dziecka fantastycznym przeżyciem. Można również skorzystać z oferty warsztatowej dostępnej w czasie roku szkolnego. Posiada ona wiele różnorodnych propozycji dla dzieci w każdym wieku. W niektórych przypadkach można nawet znaleźć zajęcia angażujące całą rodzinę.

Deszczowe zabawy

Zapewne znacie to powiedzenie, że nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania. Jest ono bardzo trafione. Zatem przydadzą się kalosze, kurtka i spodnie przeciwdeszczowe. W czasie deszczu można przeskakiwać przez kałuże lub nawet wskakiwać do środka. Dzieci to uwielbiają. Kolejnym pomysłem jest zbieranie wody deszczowej do naczyń o różnej pojemności i obserwacja, które z nich napełni się pierwsze. Zgromadzoną w ten sposób wodę można później zużyć do podlewania ogrodu. Można również rysować po chodniku kolorową kredą lub lepić błotne babki w piaskownicy. Oczywiście nie można zapomnieć o zebraniu kasztanów podczas jesiennego spaceru.