Poradnik dobrej współpracy z animatorem

Poradnik Dobrej Współpracy Z Animatorem - Danimatoring.pl zdjęcie nr 1

Większość rodziców uważa, że wykonanie krótkiej rozmowy telefonicznej i zamówienie animatora zabaw dla dzieci w zupełności wystarczy, aby wydarzenie było udane. Niestety rzeczywistość jest inna. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ilu drobnych elementów składa się wymarzone przyjęcie. Najczęściej nie jest to wina rodziców. Po prostu nie pracują w tej branży i nie znają jej od środka. Po to właśnie zatrudniamy profesjonalistów, aby nas pokierowali i zwrócili uwagę na ważne aspekty. W tym celu napisaliśmy krótki poradnik owocnej współpracy z animatorami. 

Opowiedz o wydarzeniu

Aby animator zabaw dla dzieci mógł zorganizować udane przyjęcie dla dzieci, należy przekazać mu wszystkie ważne informacje na temat miejsca i grupy uczestników. Ważne jest czy impreza odbywać się będzie w plenerze czy w budynku. Warto również podać orientacyjny metraż pomieszczenia i jego rozkład. Można wspomnieć o dodatkowych możliwościach lub niedogodnościach związanych z lokalizacją. Kolejnym ważnym, a w zasadzie najważniejszym tematem jest wiek oraz liczebność grupy dzieci. Animacje zawsze dopasowywane są wcześniej do konkretnej grupy odbiorców, a scenariusze przyjęcia różnią się od siebie. Bardzo istotną informacją jest również wzmianka o tym czy którekolwiek z dzieci choruje na choroby przewlekłe utrudniające funkcjonowanie lub jakiekolwiek zaburzenia rozwojowe. Ma to na celu zapewnienie mu komfortu i odpowiedniej opieki.

Zadawaj pytania

Zazwyczaj nie zasypujemy klientów wszystkimi drobnymi szczegółami przygotowań i przebiegu animacji, ponieważ jest tego naprawdę wiele. Nie zmienia to faktu, że z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania. Lepiej jest zapytać i rozwiać wszelkie wątpliwości przed przyjęciem, niż być rozczarowanym, ponieważ oczekiwania różniły się od rzeczywistości. Poza tym w dniu imprezy, gdy animator przyjedzie na miejsce,  nie będzie już na to czasu. Warto zapytać jakiego rodzaju animacje i zabawy pojawią się na przyjęciu. Nie oczekujmy jednak konkretnego planu rozpisanego co do minuty. Praca animatora polega przede wszystkim na tym, aby dopasować się do rytmu danej grupy i dopasować animacje tak, aby wszyscy bawili się świetnie. Jeśli wybierzemy malowanie twarzy lub brokatowe tatuaże, warto zapytać o atesty lub chociażby rodzaj stosowanych produktów. Jeśli nie jest to nasze pierwsze spotkanie z firmą animatorską, można zapytać o konkretnego animatora.

Bądź w kontakcie

Jeżeli ważne aspekty przyjęcia ulegną zmianie, poinformuj wcześniej animatora. Impreza z motywem Elzy zamieni się w Alicję w Krainie Czarów? Powiedz o tym. Animatorzy biorą pod uwagę charakter przyjęcia i dopasowują do niego atrakcje. Jeżeli zmieni się liczebność grupy, wiek uczestników, ogólna koncepcja imprezy – poinformuj animatora. Takie proste, a jednak nie zawsze o tym pamiętamy. Z drugiej strony, jeśli masz nowe pytania, nie krępuj się i dzwoń. Animatorzy czasu wolnego chętnie odpowiedzą i opowiedzą o tym co będzie was czekać. Wniosek jest jeden: jeśli pragniesz aby Twoje dziecko miało najwspanialsze przyjęcie urodzinowe, rozmawiaj o wszystkim z animatorem i pamiętaj, że zawsze można się dogadać.