Przygoda w świecie ssaków – warsztaty przyrodnicze dla dzieci

Przygoda W Świecie Ssaków - Warsztaty Przyrodnicze Dla Dzieci - Danimatoring.pl zdjęcie nr 1

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat na cykl spotkań poświęconych zwierzętom i ochronie przyrody.

Podczas marcowych warsztatów wspólnie z Panem Przygodą udamy się w podróż do niesamowitego świata ssaków. W trakcie spotkania omówimy najważniejsze cechy tych zwierząt i zobaczymy na żywo czterech bardzo nietypowych przedstawicieli tej grup.

Odwiedzą nas:
– Jeż afrykański
– Lotopałanka karłowata
– Opos krótkoogonowy
– Pędzlogon afrykański 

Oprócz tego przeniesiemy się do Afryki, gdzie Pan Przygoda miał przyjemność pomagać zwierzętom w centrum rehabilitacji dzikich zwierząt koło Parku Narodowego Krugera. Słonie, zebry, lwy i żyrafy to jedne z bardziej znanych ssaków Afryki. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co zrobić, aby te i inne zwierzęta pozostały na naszej planecie koniecznie weźcie udział w warsztatach.

Termin: sobota 13.03.20201  godz. 15:30-16:30

Miejsca: Sala Danimatoring os. Armii Krajowej 131a w PoznaniuWiek uczestników: 5-10 lat

Cena: 35 zł/osoba

Zapisy: info@danimatoring.pl

 

Kika słów o prowadzącym, czyli Pan Przygoda o sobie:
Jestem Szymon i zwierzętami interesuję się od dziecka, moja pasja zawiodła mnie w wiele ciekawych miejsc na całym świecie, w których miałem okazję pomagać w ratowaniu dzikich lub domowych zwierząt. Ukończyłem Hodowlę Zwierząt Amatorskich i Wolnożyjących na Poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym. W trakcie studiów prowadziłem hodowlę egzotycznych zwierząt i organizowałem zajęcia dla dzieci w tej tematyce. Po paru latach tułaczki po świecie wracam z bardzo ciekawym cyklem zajęć zainspirowanym tym, czego doświadczyłem w trakcie moich podróży.
Zwiedziłem i pracowałem w różnego rodzaju centrach rehabilitacji lub schroniskach dla zwierząt między innymi w Republice Południowej Afryki, Gwatemali, Belize, Izraelu, Tajlandii. Miałem również przyjemność pracować jako nurek na Filipinach i Madagaskarze, pokazując ludziom piękno podwodnego świata. To wszystko sprawiło, że postanowiłem szerzyć wiedzę o tym, że kondycja naszej planety i przyszłość całej natury oraz bioróżnorodności stoi pod znakiem zapytania. Wymierające i zniszczone ekosystemy, brak miejsca dla dzikiej przyrody, zniszczone rafy koralowe – wszystko to widziałem na własne oczy i chciałbym o tym opowiedzieć. My też możemy coś zmienić i postarać się, aby nasze codzienne życie i podejmowane decyzje pomagały Ziemi, żeby jej skarby nadal cieszyły nasze oczy.

Uwaga!
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W sali, w której będą prowadzone warsztaty mogą przebywać wyłącznie dzieci zapisane na warsztaty.