Roboludek Master – robotyka i programowanie dla przedszkolaków

Roboludek Master - Robotyka I Programowanie Dla Przedszkolaków - Danimatoring.pl zdjęcie nr 1

Od poniedziałku 22 lutego, wspólnie z Go4Robot zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lata na zajęcia z robotyki i programowania ROBOLUDEK MASTER.

Podczas zajęć z robotyki, dzieci w praktyce odkryją podstawowe zasady rządzące światem robotów. A korzystając z graficznego oprogramowania, które ożywia roboty, nauczą się podstaw logicznego myślenia. Spotkanie z robotami z reguły wywołuje w dzieciach żywiołowe i spontaniczne reakcje. Zajęciom towarzyszy zawsze spora dawka emocji, która pomaga lepiej zapamiętać treść lekcji.

Każde zajęcia złożone są z 3 etapów:

  • zbuduj

W parach, uczestnicy budują robota zgodnie z instrukcją. To moment na puszczenie wyobraźni w ruch – doskonalenie konstrukcji mile widziane 🙂

  • zaprogramuj

Dzieci za pomocą tabletu „zaczarowują robota”. Trener opowiada jak powinien działać robot, a zadaniem uczestników jest ustawić kolorowe bloki w aplikacji w odpowiedniej kolejności.

  • zapamiętaj

Najlepsza część zajęć, czyli testy. Dzieci na własne oczy widzą jak ich wysiłek przełożył się na efekt. Jest to dla nich zrozumiałe i nie ma tutaj abstrakcyjnych wizji.

Zajęcia prowadzi Ania – studentka V roku Kognitywistyki na poznańskim UAMie. Jej zamiłowanie do pracy z dziećmi zaczęło się jeszcze w liceum, kiedy była z wizytą w jednym z poznańskich przedszkoli z okazji Dnia Przedsiębiorczości – wtedy upewniła się, że to jest to! GO4Robot daje jej więc możliwość połączenia dwóch pasji: pracy z dziećmi oraz robotyki. Każde zajęcia są dla Ani obustronną lekcją – to nie tylko przekazywanie wiedzy dzieciom czy wspólna zabawa z nimi, ale i chłonięcie od nich pomysłowości… No i niewyczerpanych zapasów energii! Największą satysfakcję sprawiają jej uśmiechy dzieci – wtedy czuje, że to co robi ma sens i tak samo jak one nie może się doczekać kolejnych zajęć.

 

Udział w pierwszych zajęciach: 19 zł

Kolejne pojedyncze zajęcia: 38 zł
Karnet na 4 zajęcia: 140 zł
(Karnet jest gwarancją miejsca; do wykorzystania w przeciągu 6 tygodni.)

Termin: poniedziałek 15:20-16:20

Lokalizacja: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: info@danimatoring.pl