Rozwijaj pasje z animatorami – taniec dla dzieci

Rozwijaj Pasje Z Animatorami - Taniec Dla Dzieci zdjęcie nr 1

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko zdrowo się rozwijało i nabywało potrzebnych w życiu umiejętności. Najprostszą formą dbania o to, jest uczestnictwo dziecka w procesie edukacyjnym zapewnionym przez żłobek, przedszkole, a później szkołę. Znajdują się tam wykształceni nauczyciele, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafią diagnozować postępy dziecka. Nie zapominajmy jednak o zajęciach pozaszkolnych. Dzieci je uwielbiają, ponieważ odbywają się w swobodnej, przyjaznej atmosferze i jest w nich mnóstwo zabawy. Na rynku widnieje bardzo szeroka oferta zajęć rozwijających zainteresowania i pasje. Jedną z opcji są zajęcia taneczne dla dzieci.

Zumba dla najmłodszych

Jeśli nie jesteśmy pewni jakie predyspozycje taneczne posiada nasze dziecko, warto zacząć przygodę z zumbą. Jest to rodzaj tańca połączony z aerobikiem, przystępny dla każdego uczestnika. Poziom trudności na takich zajęciach jest zazwyczaj bardzo niski. Pozwala to cieszyć się każdemu energiczną muzyką i dawką potrzebnego ruchu. Na salach zabaw dostępnych jest wiele grup zumby dla dzieci i znajdują się pośród nich nawet grupy dla dzieci w wieku żłobkowym. Jest to również świetna opcja jeśli chcemy spędzić czas rodzinnie, ponieważ w wielu miejscach prowadzone są zajęcia dla całych rodzin. Podczas tańczenia zumby można świetnie spędzić razem czas, wyrobić poczucie rytmu oraz spełnić potrzebę ruchu i zgubić kilka zbędnych kalorii.

Balet dla dzieci

Jeśli preferujecie spokojniejszą muzykę warto przyjrzeć się ofercie baletowej. Balet to nie tylko specjalne szkoły baletowe nakierowane na długie, profesjonalne treningi. Można również wybrać luźniejszą formę aktywności i zapisać się na zajęcia prowadzone przez animatorów zabaw dla dzieci. Balet dla dzieci to zajęcia ogólnorozwojowe. Poprawiają koordynację ciała, napięcie mięśniowe oraz zakres ruchów dziecka. Uwrażliwiają na muzykę klasyczną, wzbudzają kreatywność, zapoznają z terminologią baletową, ale są przy tym wszystkim doskonałą zabawą. Dzieci w przyjaznej atmosferze mogą poznawać możliwości swojego ciała, pobawić się w zabawy taneczne i improwizować tanecznie według własnych pomysłów.

Stały grafik zajęć dla dzieci

Wielu animatorów czasu wolnego ma w swojej ofercie zajęcia taneczne dla dzieci rozpisane według stałego grafiku. Można zapisać się na pojedyncze zajęcia albo uczęszczać na nie  regularnie przez miesiąc czy nawet cały rok szkolny. Warto odwiedzić stronę internetową animatorów zabaw i sprawdzić czy zaproponowane zajęcia nam odpowiadają oraz w jakim terminie się odbywają. Może okazać się, że zamiast jeżdżenia na drugi koniec miasta, mamy rewelacyjne zajęcia dla dzieci na naszym osiedlu. Wrzesień to idealny moment na takie decyzje, ponieważ liczebność grup najczęściej jest ograniczona. Gdy rok szkolny na dobre się rozkręci, może okazać się, że brakuje miejsc w grupie, która najbardziej nas interesuje. Można również przyjść na jedne zajęcia i zdecydować po nich czy wybrana forma podoba się dziecku i spełnia nasze oczekiwania.