Rozwijaj pasje z animatorami – zajęcia plastyczne

Rozwijaj Pasje Z Animatorami - Zajęcia Plastyczne zdjęcie nr 1

Wspólne tworzenie dzieł sztuki i tematycznych dekoracji zawsze jest atrakcyjne dla dzieci, zbliża ze sobą członków zabawy, a ponadto niesamowicie wpływa na rozwój dziecka na wielu obszarach. Jest to bez wątpienia doskonała forma spędzania wolnego czasu. Jeśli chodzi o zajęcia plastyczne to tutaj naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Można wykonywać prace na wiele różnych sposobów, z wykorzystaniem różnych technik i materiałów w nieskończonej ilości kombinacji. Przy odpowiednim przygotowaniu, może to być wspaniała przygoda i bardzo wartościowe doświadczenie.

Korzyści płynące z zajęć plastycznych

Zabawy plastyczne posiadają szereg zalet docenianych przez dzieci, ale także dorosłych. Tworzenie prac plastycznych wycisza i uspokaja dzieci. Nie potrzebna jest kolejna bajka, aby dziecko usiadło na dłuższy czas i spędziło miło czas. Takie zabawy pobudzają również kreatywność i rozwijają wyobraźnię, a jest to niezwykle ważne, zwłaszcza u małych dzieci. Wspomagają utrzymanie koncentracji i skupienia. Docenią to szczególnie rodzice dzieci uczęszczających do szkoły. Zajęcia plastyczne poprawiają zdolności manualne i usprawniają motorykę ręki. Jest to niezwykle ważne na etapie nauki pisania. Rzadko dostrzeganą zaletą jest wpływ na rozwój połączeń nerwowych w mózgu dziecka. Zabawy twórcze przyczyniają się pośrednio do rozwijania zdolności intelektualnych i objawiają się w dziedzinach niekoniecznie związanych z kreatywnością. Oczywiście wszelkie zabawy artystyczne wzmacniają więzi emocjonalne uczestników i pozwalają miło spędzić czas razem.

Własnoręczne tworzenie zabawek

Jak sprawić, żeby zabawy plastyczne nabrały jeszcze bardziej zabawowego charakteru? Nic prostszego – można własnoręcznie wykonać zabawki. Od kukiełek, pacynek, po maskotki, klocki i instrumenty. Im dziecko starsze, tym bardziej złożone zabawki może wykonać. Maluch może stworzyć gniotka lub grzechotkę, ale starsze dziecko ze spokojem jest w stanie uszyć od podstaw maskotkę czy wykonać zaawansowaną konstrukcję z kubków, nakrętek i innych materiałów. Nieustannie powracającym tematem są także piniaty. Stały się one niemal obowiązkowym punktem dziecięcych imprez. Aby zajęcia plastyczne się udały, wymagane jest przede wszystkim wcześniejsze przygotowanie. Należy odszukać lub stworzyć dokładną instrukcję wykonania zabawki i zgromadzić wszystkie potrzebne materiały. Nie zawsze jest to łatwe, dlatego czasem warto skorzystać z pomocy.

Zajęcia plastyczne z animatorami

Zajęcia plastyczne wymagają głowy pełnej pomysłów i odpowiedniej organizacji. W tej kwestii zawsze sprawdzają się animatorzy zabaw dla dzieci. Prowadzą oni regularnie plastyczne warsztaty tematyczne i cykliczne zajęcia zorganizowane. Dostosowują swój repertuar do różnych grup wiekowych i aktualnych okazji. Dzięki swojemu doświadczeniu doskonale wiedzą jakie projekty sprawdzą się w danej grupie wiekowej, mają wiele pomysłów, ale potrafią również elastycznie modyfikować zadania podczas zajęć. Na sali zabaw nigdy nie trzeba się martwić o dostępność materiałów i przyborów plastycznych. Można w pełni zaufać profesjonalistom i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.

 

Autor:

Ania Degórska