Urodziny dziecka w domu w 3 krokach

Urodziny Dziecka W Domu W 3 Krokach | Danimatoring.pl zdjęcie nr 1

Urodziny dziecka to wielka radość dla rodziców, ale niekiedy również wielki stres. Zwłaszcza jeśli przyjęcie urodzinowe odbywa się w domu i to na ich barkach spoczywa organizacja wszystkich zabaw, przekąsek i dekoracji.

Jeśli ten problem jest Ci dobrze znany doskonale trafiłeś! W niniejszym artykule podpowiemy Ci jak w 3 krokach zorganizować przyjęcie urodzinowe, którego Twój Maluch nie zapomni na długo! Przeczytaj, a dowiesz się jakie menu urodzinowe przygotować, jak wykonać dekoracje oraz jak zaaranżować najlepsze animacje urodzinowe dla dzieci. Przyjemnej lektury!

1. Zadbaj o przekąski

Jedzenie jest nieodzownym elementem każdej imprezy – także tej w gronie dzieci! Upewnij się zatem, że na stole nie zabraknie ulubionych smakołyków Twojej Pociechy oraz pysznych napojów. Możesz również postarać się to, by bufet zgrał się tematycznie z motywem przewodnim imprezy. Zwłaszcza jeśli zaprosiłeś do wspólnej zabawy animatorów dziecięcych w strojach np. księżniczek lub piratów, odpowiednio udekorowane przekąski urodzinowe nadadzą charakteru całej imprezie.

Mamy dla Ciebie jeszcze jedną, świetną radę! Menu urodzinowe dla dzieci skomponuj tak, by zawierało jednocześnie słodycze i witaminy. Jak to zrobić? Ukryj owoce w słodkościach! Tort urodzinowy z dodatkiem owoców sezonowych, jabłka i gruszki w polewie czekoladowej oraz muffiny marchewkowe bez wątpienia przykują dziecięcy wzrok, a Ty będziesz spokojny o to, że zjadły coś zdrowego!

2. Zorganizuj imprezę tematyczną

Sprawdzonym sposobem na niezapomniane urodziny dla dziecka jest organizacja imprezy tematycznej. W tym celu warto zatrudnić animatorów zabaw dla dzieci, którzy nie tylko doskonale wiedzą, jak uprzyjemnić czas dzieciom, lecz także posiadają w swojej ofercie wiele ciekawych kostiumów, które zgrałyby się z tematem przewodnim przyjęcia urodzinowego. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się np. imprezy z księżniczkami, z clownem, sportowe oraz indiańskie. Jeśli Twoje dziecko uwielbia bajki Disneya zawsze możesz zaprosić na jego urodziny księżniczkę Elsę lub Królewnę Śnieżkę. Dużym plusem zatrudnienia animatora zabaw dziecięcych jest również fakt, że często współpracuje on z doświadczonym fotografem, który mógłby wykonać profesjonalne zdjęcia z urodzin.

3. Nie zapomnij o dekoracjach

Odpowiednie dekoracje urodzinowe nie tylko uprzyjemnią zabawę dzieciom, lecz także uświadomią solenizantowi jak wiele zaangażowania włożyłeś w przygotowanie imprezy. Warto zatem poważnie podejść do sprawy i zaopatrzyć się w zestaw balonów z helem, kolorowe słomki do napojów, świecące lampki, itp. Jeśli jednak brak Ci weny i nie wiesz od czego rozpocząć przygotowania zawsze możesz skorzystać z pomocy fachowców. Przykładowo, animatorzy zabaw dla dzieci mają bogate doświadczenie w organizacji przyjęć urodzinowych i bez wątpienia pomogą Ci zorganizować imprezę, odpowiadając na wszystkie Twoje pytania