Wielkanoc z animacjami dla dzieci

Wielkanoc Z Animacjami Dla Dzieci - Danimatoring.pl zdjęcie nr 1

Nadejście wiosny oznacza przypływ świeżej energii i pięknej pogody. Jest to idealny czas na świętowanie Wielkanocy. Dla dorosłych to wyczekiwany moment odpoczynku od pracy, spotkań z rodziną i jedzenia wielkanocnych smakołyków. Dzieci cieszą się głównie z wielkanocnych prac plastycznych, słodyczy i wspólnej zabawy. Posiadamy wiele wielkanocnych tradycji i atrakcji, które sprawiają, że te Święta są wyjątkowe.

Tradycje Wielkiej Nocy

Istnieje wiele polskich tradycji wielkanocnych. Wszystko zaczyna się od wiosennych porządków. Jest to czas generalnego sprzątania, wyrzucania lub oddawania niepotrzebnych rzeczy i szykowania domu na Święta. W kuchni powstaje wiele wielkanocnych potraw, na przykład: żurek, biała kiełbasa, pasztet, jajka podawane na wiele sposobów, mazurek, sernik czy babka. Wiele tradycji jest również ściśle powiązanych z praktykami religijnymi Zmartwychwstania Pańskiego. Gdy potrawy są już gotowe wiele rodzin udaje się do kościoła na święcenie pokarmów, a następnie wierni uczestniczą w uroczystym nabożeństwie. W Poniedziałek Wielkanocny ma miejsce wesoła tradycja o nazwie śmigus-dyngus, podczas której chłopcy oblewają wodą dziewczęta.

Wielkanocne atrakcje uwielbiane przez dzieci

Tradycje wielkanocne uwielbiane przez dzieci to między innymi ozdabianie jajek. Można je farbować naturalnymi lub sztucznymi barwnikami, malować farbami oraz oklejać różnymi materiałami. Oprócz jajek warto wykonać inne wiosenne ozdoby. Świetnie sprawdzą się kurczaczki, zajączki, baranki, kwiatki i inne tematyczne dekoracje. Kolejną, zdecydowanie ulubioną tradycją, jest szukanie słodyczy lub kolorowych jajek pozostawionych przez Wielkanocnego Zajączka. Najczęściej chowa się takie upominki wcześniej na dworze, pośród krzewów. Można również urozmaicić tą zabawę i dodać wskazówki lub zadania do wykonania przez dzieci.

Zajączek Wielkanocny na sali zabaw

Podczas przygotowań do świętowania nie zawsze mamy czas lub potrzebne materiały, aby zapewnić dziecku wiele atrakcji. Dobrym rozwiązaniem jest wizyta na sali zabaw dla dzieci. Animatorzy przygotowują się specjalnie do zajęć z dziećmi, mają wiele przyborów plastycznych i pomysłów na niezapomniane zabawy. Jedną z nich jest rozbijanie wielkanocnej piniaty. Zapewne będzie ona miała wygląd wielkiej pisanki, a w środku znajdzie się wiele łakoci. Kolejną zabawą jest poszukiwanie Zajączka Wielkanocnego połączone z wieloma zagadkami i grami. Sala zabaw często oferuje również wiele tematycznych warsztatów plastycznych. Tym razem można wykonać wspólnie wielkanocne dekoracje lub ozdobić pisanki. Prawdziwym hitem jest animator zabaw dla dzieci przebrany za Wielkanocnego Zajączka. Przyniesie on upominki dla dzieci i chętnie się z nimi pobawi. Warto również zwrócić uwagę na ofertę kuriera w przebraniu. W ten sposób Zajączek Wielkanocny pojawi się w domu dzieci.