Walentynki dla dzieci – propozycje zabaw walentynkowych od animatora

Walentynki Dla Dzieci – Propozycje Zabaw Od Animatora zdjęcie nr 1

Walentynki to święto miłości. Jego wyjątkowy klimat zachęca do świętowania wszystkich ludzi – tych, którzy są zakochani, ale również tych, którzy nie posiadają drugiej połówki. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby obdarować ciepłem i miłością wszystkich bliskich sobie osób. Dotyczy to również dzieci, które są bardzo zaangażowane w walentynkowe tradycje i uwielbiają sprawiać swoim bliskim radość. Walentynki to czas rozmaitych atrakcji i zabaw. Animatorzy czasu wolnego oferują dzieciom ciekawe animacje i oryginalne zabawy walentynkowe.

Świętego Walentego

Walentynki to coroczne święto, które przypada 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od św. Walentego – patrona zakochanych. Był on biskupem rzymskim, który złamał zakaz cesarza i udzielał ślubów młodym legionistom. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie sam zakochał się w niewidomej dziewczynie. W wyniku miłości odzyskała ona wzrok, ale cesarz wydał wyrok na Walentego, który został stracony. Przed egzekucją napisał list do ukochanej, który podpisał „Od Twojego Walentego”. Stąd wzięła się tradycja anonimowego obdarowywania kartkami walentynkowymi i podpisywanie ich imieniem świętego.

Warsztaty walentynkowe dla dzieci

W walentynki najważniejsza jest druga osoba i sprawianie jej przyjemności. Można podarować jej prezent lub wykonać go własnoręcznie. Jednym z nich powinna być piękna kartka walentynkowa. Można wykonać ją podczas warsztatów prowadzonych przez animatorów czasu wolnego. Na miejscu będzie dostępnych wiele wyjątkowych materiałów, z których dzieci stworzą specjalną kartkę walentynkową dla najbliższej osoby. Cały proces będą nadzorować animatorzy i w razie potrzeby służyć pomocą. Innym pomysłem jest stworzenie własnoręcznie drobnego prezentu. Może to być zakładka do książki, breloczek lub maskotka. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Walentynkowe zabawy dla najmłodszych

Zabawą, którą oferuje wielu animatorów czasu wolnego jest rozbijanie piniaty. W tym dniu nie może zabraknąć jej walentynkowej wersji. Piękna, czerwona piniata w kształcie serca na pewno skryje przepyszne łakocie, ale rozbijanie jej również będzie wspaniałą zabawą. Inną opcją jest zabawa z bohaterami ulubionych bajek. Dzieci mogą pomóc im przeżyć wyjątkowy dzień miłości. Idealnym przykładem może tu być Myszka Mickey, która próbuje wykonać prezent, znaleźć kwiaty lub przygotować romantyczną kolację dla swojej wybranki Myszki Minnie. Zadaniem dzieci będzie wykonywanie różnych działań i zadań, aby pomóc zakochanym. Oczywiście jest to jedna z propozycji, ponieważ wiele bajek opiera się na poszukiwaniu prawdziwej miłości. W jej tajniki może wprowadzić nas jedna z księżniczek lub sama królowa Elsa. Animatorzy czasu wolnego mają dostępnych wiele wariantów imprezy walentynkowej. Warto zapoznać się z nimi wcześniej i wybrać najlepszą dla naszego dziecka.

Dzień miłości w zaciszu domowym

Wielu animatorów w swojej ofercie posiada animacje z dojazdem do wybranego miejsca. Może być to również nasz dom. Warto jednak wcześniej omówić z animatorem jaką powierzchnią dysponujemy, jaka będzie liczba dzieci i w jakim są wieku, aby mógł on wybrać odpowiednie zabawy. Tak samo jak na sali zabaw, może on być postacią z bajki i przeprowadzić dzieci przez bajkową, pełną miłości krainę. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na animacje z wieloma zabawami, zawsze możemy pokusić się o bajkowego kuriera, który w kostiumie ulubionej postaci z bajki, przywiezie do domu piniatę lub zamówione wcześniej produkty i wręczy je dziecku. Taka niespodzianka na pewno wywoła uśmiech na twarzy pociechy i uatrakcyjni ten wyjątkowy dzień.

PINIATA NA walentynki

Na zdjęciu: Piniata walentynkowa w kształcie serca