Warsztaty dla dzieci – Poznań – Rataje

OFERTA

W wakacje letnie od 28 czerwca do 31 sierpnia zapraszamy na warsztaty dla maluchów.

🎈 Sensoludki – czwartek 10:00
🎈 Adaptusie – czwartek 12:30
Obowiązują karnety w cenie 120 zł za 4 zajęcia (do wykorzystania w przeciągu 6 tygodni).
Wyjątek stanowią nowi uczestnicy pierwsze, próbne zajęcia w promocyjnej cenie 20 zł.
Zapisy:  info@danimatoring.pl

SENSOLUDKI czyli zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 6-36 miesięcy; łączą w sobie Sensoplastyka®, arteterapię oraz Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W trakcie warsztatów dzieci poznają nowe materiały i struktury, których mogą doświadczać wszystkimi zmysłami. Podczas zajęć dużo wąchają, dotykają, smakują, słuchają i oczywiście oglądają, świetnie się przy tym bawiąc. Każde spotkanie to także świetna okazja do integracji z rówieśnikami.

ADAPTUSIE zajęcia adaptacyjne przygotowujące do roli przedszkolaka dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat. Spotkania mają charakter warsztatów ogólnorozwojowych z elementami muzyki, tańca, teatru oraz Sensoplastyka®. Podczas zajęć maluchy: uczą się zabawy i współpracy z innymi dziećmi, poznają zasady panujące w grupie, próbują samodzielności w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi.

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 1

 

 

PONIŻSZY GRAFIK OBOWIĄZUJE DO 25 CZERWCA 2021.
Nowy grafik na rok szkolny 2021/2022 opublikujemy w sierpniu.

Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem zajęć stałych obowiązującym w roku szkolnym 2020/2021.
Wszystkie zajęcia dla dzieci odbywają się w naszej siedzibie na  os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu (Rataje)

Z myślą o maluchach przygotowaliśmy znane i lubiane Sensoludki, a także Adaptusie oraz Danimacje za owacje.
Dzieciom szkolnym i przedszkolnym oferujemy zajęcia baletowe, a rodziców z dziećmi zapraszamy na Zumbę rodzinną.
Nowością są warsztaty z robotyki i programowania Roboludek Master dla dzieci w wieku 4-6 lat prowadzone przez GO4Robot
oraz Muzyczna Podróż z Wujkiem Ogórkiem dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl
W treści wiadomości prosimy podać nazwę i termin zajęć oraz imię i wiek dziecka.

Zapraszamy do kontaktu
504 400 485 | info@danimatoring.pl

 

GRAFIK ZAJĘĆ

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 2

CENNIK ZAJĘĆ

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 3

Warsztaty dla maluchów z rodzicami:

Sensoludki | Adaptusie | Zumba rodzinna | Muzyczna podróż w Wujkiem Ogórkiem
– cena dotyczy pary dziecko+rodzic

Każdy karnet ważny jest przez 6 tygodni i można go wykorzystać na różnych zajęciach z tej samej kategorii cenowej.

Danimacje za owacje

 

Warsztaty dla dzieci przedszkolnych i szkolnych:

Balet

Roboludek Master

Każdy karnet ważny jest przez 6 tygodni i można go wykorzystać na różnych zajęciach z tej samej kategorii cenowej.

 

OPISY ZAJĘĆ

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 4

SENSOLUDKI – zajęcia ogólnorozwojowe dla maluchów w wieku od 6 miesięcy do 3 lat

środa 10:00-11:00 | czwartek 10:00-11:00

Sensoludki łączą w sobie Sensoplastyka®, arteterapię oraz Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W trakcie warsztatów dzieci poznają nowe materiały i struktury, których mogą doświadczać wszystkimi zmysłami. Podczas zajęć dużo wąchają, dotykają, smakują, słuchają i oczywiście oglądają, świetnie się przy tym bawiąc. Każde spotkanie to także świetna okazja do integracji z rówieśnikami.

W warsztatach dzieci uczestniczą wspólnie z rodzicami. Spotkania złożone są z dwóch około 30-minutowych części. Pierwsza część to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas swobodnej zabawy. W zależności od pogody przebywamy w naszej sali lub na dworze w jej sąsiedztwie, zawsze chroniąc się przed słońcem w cieniu drzew. Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu. Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka oraz rodzica.

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 5

Warsztaty dla dzieci „SENSOLUDKI” prowadzi Danka

„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl

 

 

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 6

ADAPTUSIE – zajęcia adaptacyjne przygotowujące do roli przedszkolaka dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat

środa 12:30-13:30

Rozpoczęcie przedszkola to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka, ale także rodzica. W szczególności dotyczy to maluchów, które pierwsze trzy lata życia spędziły w domowym zaciszu pod opieką mamy, taty, babci, cioci lub niani. Aby dziecku jak najpłynniej udało się wejść w rytm życia przedszkolnego, zapraszamy do udziału w Adaptusiach – zajęciach adaptacyjnych dla przyszłych przedszkolaków. Spotkania będą mieć charakter warsztatów ogólnorozwojowych z elementami muzyki, tańca, teatru oraz Sensoplastyka®.

Podczas zajęć maluchy:
– nauczą się zabawy i współpracy z innymi dziećmi
– poznają zasady panujące w grupie
– spróbują samodzielności w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi

Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci z rocznika 2018 oraz starsze, które rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem we wrześniu 2021 roku.
Spotkania trwają godzinę i złożone są z 45-minutowych warsztatów, po których następuje kwadrans swobodnej zabawy.

Początkowo podczas warsztatów dzieciom będą towarzyszyć rodzice (bez aktywnego udziału w zajęciach!). Z czasem będziemy zachęcać opiekunów do opuszczenia sali i odpoczynku przy dobrej kawie w naszej przytulnej poczekalni.

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 7

Warsztaty dla dzieci „ADAPTUSIE” prowadzi Danka

„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl

 

 

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 8

DANIMACJE ZA OWACJE – chill & fun dla mam i ich maluchów w wieku od 6 miesięcy do 3 lat

wtorek 10:00-12:00

W czterech ścianach nuda! Te same zabawki, te same książeczki i nawet ukochany miś czy traktor już tak nie radują. Na dwór by się wyszło… ale tam deszcz, wiatr, zimno i pozjeżdżać ze zjeżdżalni się nie da…

Jeżeli podobnie jak wiele innych mam maluchów szukasz sposobu na przetrwanie zimowych miesięcy, przyjdź do nas spotkanie dedykowane najmłodszym i ich mamom. Dzieci odnajdą tu przyjazną przestrzeń do zabawy (będzie fun), a na mamy czeka chwila wytchnienia (będzie chill).

Działamy pod hasłem „Danimacje za owacje”, bo podziękowaniem za wspólny czas będzie Wasze zadowolenie i uśmiech. Tak, tak – udział jest bezpłatny!

Biorąc udział w „Danimacjach za owacje” będziecie również mogły wspomóc Olę Apolinarską – dzielną, małą Wojowniczkę walcząca z licznymi schorzeniami, którą staramy się wspierać. Każdy grosz dorzucony do puszki na leczenie Oli jest ważny!

Podczas każdego spotkania na maluchy będzie czekać inna atrakcja!

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 9

„DANIMACJE ZA OWACJE” prowadzi Danka

„Kiedy się urodziłam śmiałam się od razu i tak mi zostało:) Jestem animatorką z wyboru, aktorką z przypadku, mamą z powołania i instruktorką Zumby (bo podobno każdy tańczyć umie). Od ponad 10 lat jestem kapitanem statku przygody zwanego Danimatoring!”

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl

 

 

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 10

BALET – warsztaty taneczne dla dzieci

poniedziałek 18:30-19:15 | grupa 6-10 lat
piątek 14:45-15:30 | grupa 3-6 lat

Zajęcia baletowe dla najmłodszych prowadzone w formie zabawy, pozwalającej na poznanie zasad i elementów tańca klasycznego. Rozpoczynamy od ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających na podłodze, przy których zaczynamy poznawać podstawową terminologię baletową. Następnie wykonujemy ćwiczenia stabilizacyjne i koordynacyjne na stojąco, wykorzystując całą przestrzeń sali, a punktem kulminacyjnym są skoki. Każdą lekcję kończymy kreatywną taneczną zabawą opartą o improwizację i wykorzystanie poznanych już elementów baletu, które z czasem utworzą układy choreograficzne. Każdym zajęciom towarzyszy muzyka, która pozwala kształtować wrażliwość dzieci.

Strój: wygodne, nie ograniczające ruchów ubranie np. legginsy, sukienka oraz skarpetki antypoślizgowe lub baletk

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 11

Warsztaty baletowe dla dzieci prowadzi Daria

Od zawsze byłam ruchliwym dzieckiem, dlatego rodzice postanowili wysłać mnie do szkoły baletowej, którą ukończyłam w 2014 roku z dyplomem tancerki zawodowej. Od 11. roku życia związana jestem z Operą Poznańską, w której pracuję do dziś. Miałam przyjemność uczyć się od najwybitniejszych choreografów i tancerzy z całego świata oraz tańczyć na scenach teatrów polskich, jak i zagranicznych. Obecnie można oglądać mnie na deskach Opery w spektaklach takich jak: „Kopciuszek”, „Dziadek do orzechów” czy „Jezioro Łabędzie”. 

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl

 

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 12

Zumba® rodzinna – warsztaty taneczne dla rodziców z dziećmi

czwartek 17:30-18:15 | piątek 10:00-10:45

Zumba® fitness to połączenie różnych stylów tanecznych: Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i innych tańców oraz treningu mającego na celu zapewnienie maximum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Zajęcia zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm do dalszych ćwiczeń. Młodzi tancerze mają możliwość wkroczenia w świat fitnessu dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze jaka panuje na zajęciach. To przede wszystkim zabawa, która sprzyja rozwojowi sprawności ruchowej i psychicznej. Zumba rozwija pamięć, spostrzegawczość, myślenie, uwagę, wyobraźnie. W ramach Zumby®rodzinnej dzieci wezmą udział w tańcach integracyjnych, nauce choreografii oraz zabawach animacyjnych.

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 13

Warsztaty taneczne „Zumba@ rodzina” prowadzi Paulina

Mama 2 wspaniałych dzieci, Martynki i Pawełka. Instruktor fitness, aqua aerobiku, zumba ® fitness (członek ZIN), animator zabaw oraz wychowawca kolonijny. Pełna energii i uśmiechu, pozytywnie nastawiona do życia. Jej praca to życiowa pasja, kocha to co robi i pracę z ludźmi. Prowadzi wiele zajęć w Poznaniu i w małych miejscowościach pod Poznaniem. Na siłowniach i w domach kultury, sezonowo jako instruktor aqua na Termach Maltańskich. Przygotowuje chętnych kursantów do występów na festynach czy imprezach okolicznościowych. Prowadziła grupę dziewczynek – cheerleader w Akademii Reissa. Związana z tańcem i aktywnością fizyczną wiele lat, w młodości była członkiem grupy akrobatyczno- tanecznej. W wakacje propaguje zajęcia na świeżym powietrzu, orliki, jeziora, boiska itp. Organizator kilku maratonów Zumby, cieszących się dużym powodzeniem. Prowadziła zumbe i warsztaty plastyczne na półkoloniach w wakacje. Jej motto to „Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.” (Antoine de Saint-Exupéry)

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl

 

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 14

ROBOLUDEK MASTER – robotyka i programowanie dla dzieci 4-6 lat

poniedziałek 15:20-16:20

Podczas zajęć z robotyki, dzieci w praktyce odkryją podstawowe zasady rządzące światem robotów. A korzystając z graficznego oprogramowania, które ożywia roboty, nauczą się podstaw logicznego myślenia. Spotkanie z robotami z reguły wywołuje w dzieciach żywiołowe i spontaniczne reakcje. Zajęciom towarzyszy zawsze spora dawka emocji, która pomaga lepiej zapamiętać treść lekcji.

Każde zajęcia złożone są z 3 etapów:

W parach, uczestnicy budują robota zgodnie z instrukcją. To moment na puszczenie wyobraźni w ruch – doskonalenie konstrukcji mile widziane 🙂

Dzieci za pomocą tabletu „zaczarowują robota”. Trener opowiada jak powinien działać robot, a zadaniem uczestników jest ustawić kolorowe bloki w aplikacji w odpowiedniej kolejności.

Najlepsza część zajęć, czyli testy. Dzieci na własne oczy widzą jak ich wysiłek przełożył się na efekt. Jest to dla nich zrozumiałe i nie ma tutaj abstrakcyjnych wizji.

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 15

Zajęcia Roboludek Master prowadzi Ania.

Ania jest studentką V roku Kognitywistyki na poznańskim UAMie. Jej zamiłowanie do pracy z dziećmi zaczęło się jeszcze w liceum, kiedy była z wizytą w jednym z poznańskich przedszkoli z okazji Dnia Przedsiębiorczości – wtedy upewniła się, że to jest to! GO4Robot daje jej więc możliwość połączenia dwóch pasji: pracy z dziećmi oraz robotyki. Każde zajęcia są dla Ani obustronną lekcją – to nie tylko przekazywanie wiedzy dzieciom czy wspólna zabawa z nimi, ale i chłonięcie od nich pomysłowości… No i niewyczerpanych zapasów energii! Największą satysfakcję sprawiają jej uśmiechy dzieci – wtedy czuje, że to co robi ma sens i tak samo jak one nie może się doczekać kolejnych zajęć.

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl

 

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 16

MUZYCZNA PODRÓŻ Z WUJKIEM OGÓRKIEM – muzyczne spotkanie dla dzieci 3-7 lat

czwartek 16:00-16:45

Wujek Ogórek zaprasza na zajęcia pełne zabawy, nauki i wspólnego tworzenia. Bazą są autorskie piosenki, które Przemo Urbaniak jako Wujek Ogórek napisał na swoje płyty, ale używa także nowych, jak i nie publikowanych wcześniej utworów. Zajęcia to nauka słów, melodii oraz wspólne tworzenie choreografii. Będą zabawy rozwijające wyobraźnię, pracę w zespole i skupienie. Wariacje, tańce i relaksacje. Jednym słowem będzie OGÓRKOWO. Ważne, aby Wasze dzieci były już samodzielne i chętne do muzycznej podróży. Będziemy fruwać, pływać, zamieniać się w bohaterów, a międzyczasie nauczymy się nieco czym jest muzyka i jak się ją rozumie.

 

Zajęcia, Warsztaty Dla Dzieci - Poznań zdjęcie nr 17

Wujek Ogórek pojawił się w 2014 roku z czystej i nieprzymuszonej woli, a tak naprawdę to stworzyły go same dzieciaki. Początek ma jednak miejsce w 2013 roku, kiedy to Przemo Urbaniak stworzył musical „Bajeczne Arkana” oparty na baśniach Hansa Christiana Andersena na potrzeby letnich półkolonii zorganizowanych przez Centrum Kultury w Czempiniu. Okazało się wtedy, że to znakomita zabawa zarówno dla dzieci jak i dla artysty. Tak oto zaczął on przygotowywać przedstawienia okolicznościowe dla zaprzyjaźnionych przedszkoli. Najpierw dwóch, później czterech, sześciu… aż zrobiło się ich kilkadziesiąt na przestrzeni 6 lat. Piosenki wykorzystywane do pracy są zawsze autorskie. Wujek Ogórek koncertuje po Polsce, organizuje warsztaty, jest gościem wszelakich eventów z udziałem dzieci, a także z powodzeniem prowadzi zajęcia online. Jego płyty rozeszły się lokalnie w nakładzie ponad 5 tyś. sztuk, a platformy streamingowe odwiedzane są przez tysiące słuchaczy każdego miesiąca. W końcu tylko u niego siedzi „Ptaszek na gałęzi”, który wraz z „Szalonym Robotem” leci na planetę „Turbo żółwia” kolorową „Rakietą” zatrzymując się na chwilę na „Dzikim zachodzie”, gdzie „Wyścigówką” goni „Piratów” od „Hollywood” aż do „Chin” szukając „Wesołego Mrówkojada” tańczącego z „Indianami„.

Obowiązują zapisy mailowe: info@danimatoring.pl