Zakończenie wakacji z animatorami zabaw dla dzieci

Zakończenie Wakacji Z Animatorami Zabaw Dla Dzieci zdjęcie nr 1

Wakacyjny czas powoli zbliża się do końca. Wielu z nas świetnie się bawiło i zebrało wiele cennych wspomnień. Teraz nadszedł czas na przygotowanie do nowego roku szkolnego. Nie chodzi tutaj tylko o zgromadzenie wyprawki przedszkolnej czy szkolnej, ale przede wszystkim o dobre mentalne nastawienie. Dorosłym przychodzi to łatwiej, jesteśmy bardziej elastyczni i potrafimy się szybciej skoncentrować. Dla dzieci, natomiast, dwa miesiące wypoczynku to długi czas i zdążyły się już one odzwyczaić od codziennych obowiązków. Aby ułatwić im to przejście, warto zapoczątkować pewien rytuał, który będzie miał za zadanie zakończyć wakacje i powitać nowy rok szkolny. 

Oficjalne pożegnanie wakacji

Zwyczaj oficjalnego zakończenia wakacji jest niezwykle istotny dla dzieci. Pomaga im oswoić się z nadchodzącymi zmianami, przygotować psychicznie na rozpoczęcie roku szkolnego, ale również po raz ostatni w czasie wakacji wyszaleć. Można skorzystać z jednego z festynów przygotowywanych specjalnie na tę okazję. Często odbywają się one plenerowo i są otwarte dla wszystkich przybyłych uczestników. Można również wybrać się z dzieckiem na salę zabaw i spędzić miło czas w towarzystwie animatorów zabaw dla dzieci. Oni również z pewnością przygotują specjalne animacje w czasie ostatnich dni wakacji. Prawdopodobnie pojawią się pośród nich zagadki i zadania wymagające użycia wiedzy lub zdolności matematycznych i polonistycznych. Forma zabawy sprawi, że dzieci nawet się nie zorientują, że już powoli zaczynają wchodzić w świat edukacji.

Zabawy integracyjne dla klasy

Świetnym rozwiązaniem jest również zorganizowanie zamkniętej imprezy, w której wezmą udział wszyscy koledzy i koleżanki z grupy przedszkolnej czy klasy szkolnej. Większość dzieci nie widziała się podczas wakacji i warto im to umożliwić jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Dzieci z pewnością będą chciały podzielić się ze sobą wakacyjnymi wspomnieniami i pobawić się z dawno niewidzianymi kolegami. Taka impreza pozwoli również na spokojniejsze rozpoczęcie nauki i zmniejszy stres pierwszej wizyty w szkole poprzez dawkowanie wrażeń. Jeśli dana grupa nie ma możliwości wcześniejszego spotkania, warto pomyśleć o animacjach pierwszego dnia zajęć w szkole. Należy porozmawiać wcześniej z nauczycielem i ustalić szczegóły animacji, a animatorzy z chęcią odwiedzą przedszkole lub szkołę dzieci.

Wybór zajęć dodatkowych na sali zabaw

Gdy już rozpocznie się nowy rok szkolny, warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach dla dziecka, które będą rozwijać jego zainteresowania i zapewniać rozrywkę po dniu spędzonym na nauce. Animatorzy czasu wolnego zapewniają szeroką ofertę zajęć dla dzieci w różnym wieku, zaczynając nawet od kilkumiesięcznych maluchów. Dobrze jest zapoznać się z opisem zajęć na samym początku roku szkolnego i wybrać to co dziecko lubi robić. Zajęcia przeprowadzane na sali zabaw wpływają również pozytywnie na rozwój dziecka, a nawet jego postępy w nauce. Doskonalą nie tylko wyobraźnię czy sprawność fizyczną, ale również usprawniają motorykę ręki i logiczne myślenie.